Uudised ja teated

« Tagasi

Jätkub ideekorje valla üldplaneeringu koostamiseks

Põhja-Pärnumaa vallavalitsus korraldab üldplaneeringu koostamiseks ideekorje, et muuta meie vald tulevikus paremaks.

Vallavalitsus ootab 8. jaanuarist kuni 15. veebruarini 2020 kõigi ideid üldplaneeringu koostamise osas geoinfosüsteemis EVALD.

Ettepanekuid saab esitada viies kategoorias: liiklus ja ühistransport, avalik ruum; pargid ja rohealad; paik, mis vajaks muutmist, koht on tore, satun ikka sinna, koht on ebameeldiv, väldin.

Kõik ideed on teretulnud, palume neid ka põhjendada (eriti muutmist vajavad paigad või ebameeldivad paigad), muu hulgas ootame teie kaasamõtlemist, kus peaksid olema puhkealad või kõnniteed; kas kuskil oleks vaja muuta liikluskorraldust; kas rohealasid on liiga vähe või liiga palju vms.

Kaardirakenduses on aktiveeritud vald selliselt, et igaühel on võimalus kaarditööriistade abil märkida ära objekt või piirkond, mille kohta ta soovib ettepanekuid teha ning samas keskkonnas on väljad, kuhu oma ettepanek kirjutada ning seda põhjendada. Kaarditööriistadest saab valida nii ala, punkti, tõmmata joont kui teha üldist ettepanekut. Tööriistaga märke tegemine lõpetage topeltklõpsuga.

Ideid saab esitada geoinfosüsteemi ID-kaardiga või mobiil-IDga sisse logides või anonüümselt. ID-kaardi või mobiil-IDga sisse loginuid on võimalik hoida kursis, mis nende ettepanekutest edasi saab, samuti on võimalik mõnda ettepanekut vajadusel täpsustada. Avalikus vaates ei ole võimalik ettepanekut seostada sisse loginud kasutaja nimega.

Ettepanekuid saavad esitada igas vanuses inimesed.

Sisse loginud inimeste ettepanekud lähevad automaatselt siinsamas keskkonnas ideekorje nimekirja. Sinna lisatakse ka anonüümselt esitatud ettepanekuid, kui need on läbinud planeerimisspetsialisti poolt esimese kontrolli.

Veebruaris 2020 hakkab vallavalitsus ettepanekuid analüüsima ning võtab neid edaspidi arvesse valla üldplaneeringu koostamisel. 

https://service.eomap.ee/p%C3%B5hjap%C3%A4rnumaavald/?layers_upd=1,4&alus=eomapBaseLayer&mod=kodanik#/kodanik/yritus/uldplaneeringu-ideekorje/