Maal elamise päev

2023

Põhja-Pärnumaa vald osaleb viiendat korda üle-eestilises algatuses "Maal elamise päev"

2022

Põhja-Pärnumaa vald osaleb neljandat korda üle-eestilises algatuses "Maal elamise päev"

Laupäeval, 24. septembril kell 11 – 16 toimub Põhja-Pärnumaa vallas MAAL ELAMISE PÄEV.

Antud sündmuse raames on suurepärane võimalus tutvustada uutele kui ka praegustele elanikele valla avalikke teenuseid (lasteaiad, koolid, rahvamajad, raamatukogud, spordikeskused, sotsiaalasutused) ja ettevõtteid, kes meie vallas tegutsevad. Kinnisvaraeksperdid saavad tutvustada kõigile huvilistele kodu või korteri soetamisvõimalusi vallas. Põhja-Pärnumaa valla infopunkt on avatud Pärnu-Jaagupi Halduskeskuses ja kogu info:

MAAL ELAMISE PÄEV PÕHJA-PÄRNUMAAL

MAAL ELAMISE PÄEV EESTIS

MAAL ELAMISE PÄEV PÄRNUMAAL

Maal elamise päev – see on suurepärane võimalus tutvustada Põhja-Pärnumaa valla teenuseid nii uutele kui ka praegustele valla elanikele.

Registreerige oma asutuse või ettevõtte osalemine hiljemalt 16. septembriks e-posti aadressil tarvi.tasane@pparnumaa.ee

Tulge ja jääge maale elama!

PÕHJA-PÄRNUMAA VALLA PROGRAMM:

 • SAJAND PÄRNU-JAAGUPI VABADUSSAMBA ESMAAVAMISEST kell 12

Laupäeval, 24. septembril, möödub sajand-Pärnu-Jaagupi Vabadussamba esmaavamisest. Tahame seda meenutada kell 12 Pärnu-Jaagupi-kalmistul algava mälestusüritusega. Sajand tagasi oli tegemist Eestis järjekorras-kuuenda, Pärnumaal aga kolmanda vabadussõjas-langenutele püstitatud mälestussambaga. Üritusel osalesid Eesti kaitseväe 3. diviisi-õpperoodu sõdurid. Kohale tuldi Pärnust jalgsirännakuga. Hiljem on seda retke meenutanud Pärnu-Jaagupi Masinmaaparandusjaama kauaaegne-direktor Karl Koppel. Toimus kahest osast koosnenud talitus,-esiotsa kirikus, siis surnuaias. Jumalateenistusel-tegi kaasa Vändra kirikuõpetaja Jaan Nuudi ja-Jaagupi pastor Otto Woldemar Ludwig Schultz. Kõrgetest sõjaväelastest oli kohal 3. diviisi-esindajana kindral Aleksander Tõnisson. Sündmust-jäi meenutama üritust tutvustanud päevakohane-trükis I maailmasõjas ja Eesti Vabadussõjas-langenud sajakonna jaaguplase nimega. Eestimaa Kommunistliku Partei juhtimisel-alustati 1945. aastal aga Eesti vabadussammaste-purustamist. See läks üle kivide ja kändude ning-võttis mitukümmend aastat, kusjuures kõigist-sammastest jagu ei saadudki. Küll aga saadi-ühel 1945. aasta augustiööl Pärnu-Jaagupis.
Pärnu-Jaagupi Muinsuskaitse Selts korraldas-vabadussamba taastamise ja see avati pidulikult 18. juunil 1989. aastal.
Selle aasta 24. septembri mälestusüritusele-ootame pärnu-jaaguplasi ja Pärnu-Jaagupi-sõpru üle Eesti. Meie koostööpartneriteks on-alati olnud kohalik kool, kultuurimaja, kirik, kaitseliit ja vald.
 
 Pärnu-Jaagupi Muinsuskaitse
 Selts
 Mati Rosenstein, tel 510 9320
 Aldo Kals, tel 5690 8945

 

 • PÄRNU-JAAGUPI NOORTEKESKUS

Noortekeskus on avatud kl 11-16.

Maal elamise päeval saab tutvuda Pärnu-Jaagupi Noortekeskusega. Noored küpsetavad minipannkooke.

 

 • SAMLIKU VANA KOOLIMAJA

Kolisime maale Samliku vanasse koolimajja juba üle kümne aasta tagasi. Nüüdseks on meie pere viieliikmeline ja kutsume Teid külla, et jagada killukesi meie siinsest elust ja tegemistest.

- Saab tutvuda maja ajalooga. Selleks päevaks toome ka konkudest päevavalgele hulga kooliga seonduvat kraami, mida saab uudistada ja uurida.
- Keda huvitab vanade majade renoveerimine, siis ühtteist oleme siin aastatega nokitsenud ja jagame hea meelega oma kogemusi.
- Kohapealne kanuulaenutus. Võimalik sõita mitmeid kilomeetreid mööda maalilist Pärnu jõge üles- ja allavoolu.
- Kanuuparvesõidud koos jõele kaasa tuleva matkajuhiga.
-
Väike kodukohvik.

Peatse kohtumiseni Samlikul!
Merike ja Indrek Bachman

 

www.samliku.com

 

 • OÜ MAHLAMETSA

Mahlametsa OÜ väravad ja uksed on valla kell 11.00-16.00. Rosenberry jäätisekohvik pakub jäätiseid, jäätisekokteile, jäätisetorte ning soojasid sööke ja kooke ikka ka. Täistundidel laseme piiluda mahla- ja jäätisevabrikusse & maitseme jäätiseid. Talupoest saab kõike mida teeme ka koju kaasa osta. Räägime meie elust maal, oma toimetamistest ning suurtest unistustest:)

https://fb.watch/flAD-vCCUa/

Terje Mitev, 5663 5669, terje93@hotmail.com
 

 • KÕLLI TALU TARVA KÜLAS

Kõlli talu on külalislahke maakodu, kus Maal elamise päeval saab tunda ja tunnetada maal elamise võlu ja rõõmu.

Avatud on kohvik.

 

Tule ja vaata, kuidas elatakse maal - päriselt!

 

 • PÄRNU-JAAGUPI SPORDIKESKUS

Spordikeskus on avatud kell 11-13.

 

 • PÄRNU-JAAGUPI HALDUSKESKUS

Halduskeskus on avatud kell 11-14.

Pärnu-Jaagupi Halduskeskus töötab oma uutes ruumides alates 2021. aasta septembrikuust. Maal Elamise Päeva raames saate tutvuda majaga ja vallas pakutavate võimalustega. Kaetud on suupistelaud.

 • PÄRNU-JAAGUPI PÕHIKOOL

Kool on avatud kell 11-14.

Kell 11 ja 13 toimuvad koolituurid giidiga.

Avatud on savikoda ja laseriklass. Mõlemas klassis on võimalik juhendaja abistamisel meisterdada.

Kõik huvilised on oodatud!

 

 • PÕHJA-PÄRNUMAA RAAMATUKOGU - Vändra

Vändras on raamatukogu avatud kell 10-15. Saab tutvuda raamatukogus asuva muuseumitoaga, kus on avatud fotonäitus "Vana ja uus Vändra tänavatel" ja näitused Vändra ajaloost ja Vändra Raamatukogu ajaloost.

 

 

 • PÕHJA-PÄRNUMAA RAAMATUKOGU - Pärnu-Jaagupi

Pärnu-Jaagupis on raamatukogu avatud kell 11-15. Toimub Vana raamatu laat (tasuta), raamatukogu teenuste tutvustamine, lastele ristsõnade lahendamine, joonistamine, täistundidel tervitavad Teid Suur Laisk ja Väike Laisk.

 

 • PIESTA KUUSIKARU TALU KULLIMAA KÜLAS

Maal elamise päeva alustame kl 12 Piesta peremehe ringkäiguga, mille käigus kuulete, mis tunne on elupõlistel linnainimestel Vändra metsas elada; saate teada, kuidas on kulgenud pererettevõtte areng ning teha tutvust Piesta mõnusate maitsetega

Tule vaata, kus valmivad Piesta õunatooted!

Piesta Kuusikaru talu rajati 19. sajandil. Praegune põlvkond alustas esivanemate maadel tegutsemist 2014. aastal. Räägime ajaloost ja tänapäevast, elust ja ettevõtlusest maal, maheaiandusest ja müügitööst. Degusteerida ja kaasa osta saab Piesta õunamaitseid.

Hardi Nigulas ja Külli Eller, 508 9589, info@kuusikaru.ee

 

 • JAANIHANSO SIIDRIVABRIK

Maal elamise päeval toimub Jaanihanso Siidrivabriku ja õunaaia ekskursioon koos degusteerimisega algusega kell 14:00. Tuur ja degustatsioon kestavad ca. 1.5 tundi. Tuuri ja 7 joogi degustatsiooni hind 10 eurot.

 

 • TOOTSI KULTUURI- JA SPORDIKESKUSE SAUN-UJULA

Saun- ujula on avatud kell 12-15. Piletihinnad - https://www.pparnumaa.ee/kultuur-sport/tootsi-ujula-ja-saun

 

Automuuseum on Maal Elamise Päeval avatud kell 11-18.
Automuuseum avas oma uksed 8. augustil 2013. aastal. Tegu on esimese avaliku automuuseumiga, kus saab uudistada vanu haruldasi uunikum autosid.
Külasta meid Via Baltica 103. km Põhja-Pärnumaa vald, Pärnumaa. Auto a´la Carte OÜ. Leia Automuuseum kaardilt http://bit.ly/Automuseum
Helista meile numbril +372 514 1444 või kirjuta aadressil info@automuuseum.ee
 
 • KONTSERT PÄRNU-JAAGUPI RAHVAMAJAS kell 14

 

 • PÄRNU-JAAGUPI KIRIK

Pärnu-Jaagupi kirik on avatud kell 11-18.

Võimalik ronida kiriku torni.

 

2021

Põhja-Pärnumaa vald osaleb kolmandat korda üle-eestilises algatuses "Maal elamise päev"

Maal Elamise päeva eesmärk on avada uksed tegusatele ja säravatele inimestele, et aidata neil leida omale sobivat elupaika maal. Sel aastal ootab külastajaid 30 valda, kes tutvustavad külastajale oma lasteaedu, koole, külamaju, tervise-, kultuuri- ja spordikeskusi ning ettevõtteid. Lisaks pakutakse infot vabade elukohtade kohta ning räägitakse võimalustest ise endale töökohta luua.

 
Meie vallas on osalemise registreerinud 20. septembri seisuga:
 
Automuuseum - automuuseum.ee/et
Automuuseum avas oma uksed 8. augustil 2013. aastal. Tegu on esimese avaliku automuuseumiga, kus saab uudistada vanu haruldasi uunikum autosid.
Külasta meid Via Baltica 103. km Põhja-Pärnumaa vald, Pärnumaa. Auto a´la Carte OÜ. Leia Automuuseum kaardilt http://bit.ly/Automuseum
Helista meile numbril +372 514 1444 või kirjuta aadressil info@automuuseum.ee
 
OÜ Mahlametsa
Mahlametsa OÜ väravd ja uksed on kella 12.00-17.00-ni valla. Avatud on kodukohvik kõige hea ja paremaga, sooja ja külmaga ning jäätisekokteilibaariga. Istuda saab Taimeteetoaks võlutud vanas romantilises laudas. Toimub Rosenberry käsitööpulgajäätiste loterii, kus iga loos võidab. Tutvustame oma praegusi tegemisi maal ja meie suuri unistusi. Kell 13.00 ja 15.00 laseme piiluda oma mahla-ja jäätisevabrikusse ning maitseme ka mahlasid.
 
Jaanihanso Siidrivabrik - jaanihanso.ee
Kutsume külla ekskursioonile siidrivabrikusse ja õunaaeda. Avatud on pood.
Ekskursiooni algus kell 12.00
Palume külastajatel olla valmis esitama COVID-19 vaktsineerimistõendit, varasemalt tehtud negatiivse testi tulemust või tõendit haiguse läbipõdemise kohta.
Kaks kohviringi ümber Soomaa on ROHELISE JÕEMAA KOOSTÖÖKOGU piirkonna ettevõtjate ja organisatsioonide üritus, mille raames avatakse pop-up kohvikud ning kutsutakse osa saama erinevatest tegevustes.
Üritust toetatakse LEADER meetmest. https://www.facebook.com/events/942825096364908
 
Pärnu-Jaagupi Halduskeskus
Halduskeskus avab uksed oma uutes ruumides kl 11-14, samal ajal nõustab halduskeskuse saalis võimalustest meie vallas elamu või korter soetada kinnisvaramaakler Priit Blande. Halduskeskusesse saab siseneda valla esimese liftiga. Liftis vajutades numbril 1 - saate külastada raamatukogu, vajutades numbrile 2 - jõuate halduskeskusesse. Ootame teid uute ruumidega tutvuma!
 
Pärnu-Jaagupi Põhikool
 
Pärnu-Jaagupi Muusikakool
 
Pärnu-Jaagupi Spordikeskus
 
EELK Pärnu-Jakobi kogudus
 
Kõlli talu Tarva külas
 
Uduvere kauplus ja kohvik
Uduvere kauplus ja kohvik on Maal Elamise Päeval avatud kl. 10-20
 
Piesta Kuusikaru talu Kullimaa külas

Tule vaata, kus valmivad Piesta õunatooted!

Piesta Kuusikaru talu rajati 19. sajandil. Praegune põlvkond alustas esivanemate maadel tegutsemist 2014. aastal. Räägime ajaloost ja tänapäevast, elust ja ettevõtlusest maal, maheaiandusest ja müügitööst. Degusteerida ja kaasa osta saab Piesta õunamaitseid.

Aadress: Kullimaa küla, Põhja-Pärnumaa vald

Kontakt: Hardi Nigulas ja Külli Eller, 508 9589, info@kuusikaru.ee

 

Vändra Muusika- ja Kunstikool

 
Maarjakase talu Kirikumõisa külas
Maarjakase keraamika
Maarjakase Lapsehoid
Maarjakase butiik
Juba kolmas aasta toimub üle-Eestiline maaelu väärtustav algatus "MAAL ELAMISE PÄEV". Tegemist on külastussündmusega, mille fookuses on elukeskkond maal. Sellel aastal löön ka mina kaasa. Tule uudistama kuidas ise endale mitmel rindel tööd pakkudes on tore ja rahuldustpakkuv maal elada.
Oled oodatud! https://www.facebook.com/events/283455270126928
 
Vaheka külaselts
Piirkonnas on omale kodu leidnud mitmed uued pered. Vahenurme selts VAHEKA avab külamaja uksed kell 11.00-16.00. Ootame uusi ja vanu sõpru maja võimalustega ja seltsi tegemistega tutvuma. Samuti soovime ise uute peredega tuttavaks saada.
Majas on avatud väike kohvikunurk, pakume teed ja kohvi soolast ja magusat. Samas saab proovida Annuse talu maitseid (maal elamise võlud).
;
 
Põhja-Pärnumaa Raamatukogu
Pärnu-Jaagupi raamatukogus
Vändra raamatukogus
Tootsi Kultuuri- ja spordikeskuse - SAUN-UJULA
Maal Elamise Päeval on SAUN-UJULA AVATUD kl 12-15
 
Vändra Kultuurimaja
 
Kaisma Rahvamaja
 
Pärnu-Jaagupi Rahvamaja

 

2020

Põhja-Pärnumaa vald osaleb teist korda üle-eestilises algatuses "Maal elamise päev"

Laupäeval, 26. septembril kell 11 – 16 toimub Põhja-Pärnumaa vallas MAAL ELAMISE PÄEV.

Antud sündmuse raames on suurepärane võimalus tutvustada uutele kui ka praegustele elanikele valla avalikke teenuseid (lasteaiad, koolid, rahvamajad, raamatukogud, spordikeskused, sotsiaalasutused) ja ettevõtteid, kes meie vallas tegutsevad. Kinnisvaraeksperdid saavad tutvustada kõigile huvilistele kodu või korteri soetamisvõimalusi vallas. Põhja-Pärnumaa valla infopunkt on avatud Vändra raamatukogus ja kogu info on avaldatud valla kodulehel  pparnumaa.ee ja Maal Elamise päeva kodulehel maalelamisepäev.ee

Maal elamise päev – see on suurepärane võimalus tutvustada Põhja-Pärnumaa valla teenuseid nii uutele kui ka praegustele valla elanikele.

Registreerige oma asutuse või ettevõtte osalemine hiljemalt 18. septembriks e-posti aadressil tarvi.tasane@pparnumaa.ee

Tulge ja jääge maale elama!

 

Maal elamise päeval on 23.septembri seisuga avatud järgmised Põhja-Pärnumaa valla asutused ja ettevõtted:

 

Põhja-Pärnumaa Noorsootöökeskus

 • Pärnu-Jaagupi Noortekeskus

  Aadress: Pärnu-Jaagupi alev, Põhja-Pärnumaa vald

  Aeg: 26. september kell 11-16

  Tutvustame majas toimuvaid tegevusi.

  Tutvu meie tegemistega https://www.facebook.com/pjnoortekas

  Kontakt: Kertu Kaljur, 528 9664

 • Tootsi Noortekeskus
 • Vändra Noortekeskus

 

Põhja-Pärnumaa Raamatukogu

 • Vändra raamatukogu - Maal elamise päeva staap, avatud näitus kihelkonna hariduse ajaloost - avatud kl 11-16;

kl 12 - jalutuskäik Vändras, tutvumisretke viib läbi Monika Jõemaa;

kl 14 - M.Lüdigi nimelise Vändra Muusikakooli minikontsert ja näitus kaminasaalis.

 • Võidula haruraamatukogu - avatud kl 11-17
 • Pärnjõe haruraamatukogu - avatud kl 11-16

Maal elamise päeva staap Pärnu-Jaagupi haruraamatukogus 2019.aastal

Pärnu-Jaagupi Spordikeskus

Aadress: Pärnu-Jaagupi alev, Põhja-Pärnumaa vald

Aeg: 26. september kell 11-14

Tutvustame majas toimuvaid treeninguid, mängime erinevaid mänge, jõusaalis saab juhendaja abiga tutvuda jõumasinatega, loosime auhindu külastajate vahel.

Tutvu meie tegemistega https://www.pjsk.ee/

Kontakt: Anne-Mai Tammeleht, 530 0566

 

Pärnu-Jaagupi Põhikool

Aadress: Pärnu-Jaagupi alev, Põhja-Pärnumaa vald

Aeg: 26. september kell 11-16

Tutvustame õppimisvõimalusi ja teeme ringkäigu koolimajas.

Tutvu meie tegemistega https://www.pjkool.ee

Kontakt: Katrin Kohjus, 5303 0720

 

Tootsi lasteaed

Aadress: Tootsi alev, Põhja-Pärnumaa vald

Aeg: 26. september kell 11-14

Võimalik vaadata aastate kroonikaid, albumeid. Avatud sünnipäevakohvik (maitsvad koogid, pirukad, vahvlid, jäätis jne)

kell 12 - viktoriin "LASTEAED 75

kell 13 - töötuba lastele

Tutvu meie tegemistega https://tootsi.edu.ee/oppesuunad

Kontakt: Inga Raudsepp, 516 5235

Tootsi eakate klubi KANARBIK pakub oma ruumides kohvi, avatud NÄITUS.

 

Tootsi kool

Aadress: Tootsi alev, Põhja-Pärnumaa vald

Aeg: 26. september kell 11-15

Lahtiste uste päev.

Tutvu meie tegemistega https://tootsi.edu.ee/

Kontakt: Inga Raudsepp, 516 5235

 

Tootsi Kultuuri- ja spordikeskuse saun-ujula

Aadress: Tootsi alev, Põhja-Pärnumaa vald

Aeg: 26. september kell 12-15

Avatud on saun-ujula.

Täpsem info http://www.pparnumaa.ee/kultuur-sport/tootsi-ujula-ja-saun

Kontakt: Riina Kukk ,44 59 407

 

Pärnu-Jaagupi Muusikakool

Aadress: Pärnu-Jaagupi alev, Põhja-Pärnumaa vald

Aeg: 26. september kell 11-16

Tutvustame õppimisvõimalusi ja teeme ringkäigu koolimajas. Saa osa ka 26.-27. septembril toimuvast XIV Haliga puhkpillifestivalist.

Tutvu meie tegemistega http://www.pjmk.ee/

Kontakt: Katrin Kohjus, 5303 0720

 

M.Lüdigi nimeline Vändra Muusikakool

Aadress: Vändra alev, Vana tn 61, Põhja-Pärnumaa vald

Aeg: 26. september kell 14

Minikontsert ja näitus Vändra raamatukogu kaminasaalis.

Tutvu meie tegemistega https://vandramk.pparnumaa.ee/

Kontakt: Toomas Toimeta, 55 593 667

 

Pärnu-Jaagupi Rahvamaja

Aadress: Pärnu-Jaagupi alev, Põhja-Pärnumaa vald

Aeg: 26. september kell 11-14

Tutvustame tegevusi majas. Pakume rahvamaja sünnipäeva puhul kooki. Piilume saalis toimuva  puhkpillifestivali töötubadesse.

Tutvu meie tegemistega https://pjrm.pparnumaa.ee/

Kontakt: Gerda Mölder, 58 855 662

Kaisma Rahvamaja

Aadress: Kaisma küla, Põhja-Pärnumaa vald

Aeg: 26. september kell 11-16

Tutvustame tegevusi majas, avatud näitus hariduselu 250. juubeliks.

Tutvu meie tegevustega FACEBOOKIS

Kontakt: Imbi Tõnisson, 515 5931

 

Vändra Kultuurimaja - avatud Markus Mangussoni näitus, pakutakse kohvi

 

Vihtra Külakeskus

 

Võidula mõis

Aadress: Võidula küla, Põhja-Pärnumaa vald

Aeg: 26. september kell 11-17

Tutvustame tegevusi majas, tule mõisatuurile giidiga kl 15. Näitus-müük meie küla virkade perenaiste-peremeeste hoidistest, küpsetistest, käsitöödest.

Tutvu meie tegevustega https://voidula.pparnumaa.ee/

Kontakt: Lea Toom, 508 9116

 

Pärnjõe Rahvamaja - avatud koolimuuseumi tuba

 

Kõlli talu kodukohvik

 

Pärnu-Jaagupi kirik 

Piesta Kuusikaru talu

Tule vaata, kus valmivad Piesta õunatooted!

Piesta Kuusikaru talu rajati 19. sajandil. Praegune põlvkond alustas esivanemate maadel tegutsemist 2014. aastal. Räägime ajaloost ja tänapäevast, elust ja ettevõtlusest maal, maheaiandusest ja müügitööst. Degusteerida ja kaasa osta saab Piesta õunamaitseid.

Aadress: Kullimaa küla, Põhja-Pärnumaa vald

Kontakt: Hardi Nigulas ja Külli Eller, 508 9589, info@kuusikaru.ee

 

Jaanihanso Siidrivabrik   -  ekskursioon Jaanihansol kl 14-16 vt siit

Aadress: Kaelase küla, Põhja-Pärnumaa vald

Aeg: 26. september kell 11-16

Kutsume ekskursioonile tootmisesse ja õunaaeda. Pakume kohvi ja küpsetisi. Avatud on pood.

Tutvu meie tegevustega http://www.jaanihanso.ee/

Kontakt: 512 0874

 

5.09.22
 
Toimetaja: TARVI TASANE