Põhja-Pärnumaa Vallavalitsus jätkab projektis „Isikukeskse erihoolekande teenusmudeli jätkurakendamine kohalikus omavalitsuses 2025-2026".
Põhja-Pärnumaa Vallavalitsus jätkab projektis „Isikukeskse erihoolekande teenusmudeli jätkurakendamine kohalikus omavalitsuses 2025-2026".
Vallavalitsus on osalenud alates 2020 aastast Sotsiaalkindlustusameti poolt koordineeritavas pilootprojektis „Isikukeskse erihoolekande teenusmudeli rakendamine kohalikes omavalitsuses", mis oma sisult osutab erinevaid toetavaid tegevusi psüühilise erivajadusega inimesele ja tema perekonnale.
2025-2026 a. jätkab vallavalitsus sama projektiga ning seeläbi on võimalus erivajadusega inimeste ning nende pereliikmete toetamist jätkata. Projektis on 12 teenuskohta.
Projekti rahastatakse ESF vahenditest ''TAT „Sotsiaalkaitse ja pikaajalise hoolduse kättesaadavus" alategevus „Integreeritud, isikukeskse ja paindliku erihoolekandeteenuste süsteemi katsetamine.
Projekti eesmärk on katsetada Sotsiaalkindlustusameti ja kohaliku omavalitsuse koostöös isikukeskse komponendipõhise erihoolekande teenuse mudeli rakendatavust omavalitsustes. Eelkõige on eesmärgiks katsetada psüühilise erivajadusega inimeste abistamisel teenuskomponentidel põhinevat käsitlust ja testida korraldusskeemi, kus psüühilise erivajadusega inimeste teenuste korraldaja rollis on kohalik omavalitsus.
Ühtlasi on projekti eesmärgiks anda kohalikule omavalitsusele võimalus keskenduda oma piirkonnas teenusmudeli piloteerimiseks vajalike partnerite leidmisele ja koostöösuhete loomisele. Oluline on leida piirkonnas kõigi projekti kaasatud abivajajatele vajalike teenusekomponentide pakkujad ning nendega lepingulised suhted luua. Oluline on ka sisse seada kontaktid kõigi nende organisatsioonidega, kellel on kokkupuude psüühilise erivajadusega inimestega ning kes võivad olla inimese abivajaduse esmaseks märkajaks.
Projekti sihtgrupiks on raske, sügava või püsiva kuluga psüühilise erivajadusega isikud, kelle puhul on täidetud kõik alljärgnevad tingimused:
1) isik on vähemalt 18- aastane;
2) isikul ei ole diagnoositud põhidiagnoosina dementsust ega sõltuvust alkoholist või narkootilistest ainetest;
3) isikul on hindamise käigus tuvastatud abi- ja toetusvajadus igapäevaeluga toimetuleku eluvaldkonnas;
Vallavalitsus vastutab projektis teenusmudeli korralduse eest oma piirkonnas, samuti psüühilise erivajadusega inimeste abivajaduse märkamise, hindamise ja isiku teenussüsteemiga seostamise eest.
2025-2026 perioodil saavad projekti siseneda abivajajad ainult esimesel neljal kuul ehk 01.01.-30.04.2025. Pärast seda toimub inimestele teenuse osutamine, kuni neil on toetusvajadus või kuni projekti lõpuni (31.12.2026).
Kohalik omavalitsus lähtub 2025-2026 perioodil teenuseosutajate leidmisel Sotsiaalkindlustusameti poolt etteantud teenuskomponentide kirjeldustest ja hinnakirjast
Põhiteenuse osutajad (Põhja-Pärnumaa vallas on peamiseks teenuseosutajaks Põhja-Pärnumaa Sotsiaalkeskus) pakuvad abivajajale terviklikku ja järjepidevat personaalset juhtumikorralduslikku tuge. Põhiteenuse osutaja vastutab teenuse planeerimise ja plaani elluviimise tagamise eest.
Täpsem info projekti kohta on leitav Sotsiaalkindlustusameti veebilehel
Projekti juhtumikorraldaja Põhja-Pärnumaa vallas on Maris Heldja-Pärn, tel 5077231 e-post maris.heldjaparn@pparnumaa.ee
2023-2024 projekti perioodi kohta hinnakirja leiab siit.