Uudised ja teated

Ootame kandidaate 2021. aasta „Kauni Kodu“ heakorrakonkursile kuni 20. maini.

Sellel aastal oleme veidi muutnud heakorrakonkursi „Kaunis Kodu" korda. Jätkuvalt otsime, tunnustame ja auhindame ilusaid kodusid, huvitavalt kujundatud aedade ja põnevate ideedega ning konkurss toimub ikka neljas rühmas: elamud tiheasustuses, maakodud, kortermajad, sotsiaal-, äri- ja tootmisobjektid. Muudetud on kandidaatide esitamise tähtaega. Sel aastal ootame ettepanekuid kandidaatide kohta kuni 20. maini, et siis hindamiskomisjoniga teha esitatud kodude paikvaatlust 01. juunist kuini 10. juulini mis annab võimaluse vaadata ja hinnata ka kevadsuvist aia- ja lilleilu.  Objektide hindamisel lähtume jätkuvalt Eesti Kodukaunistamise Ühenduse poolt väljatöötatud konkursi „Kaunis Eesti kodu" hindamise alustest kus hinnatakse terviklikku ruumimõju, heakorda, haljastust ja selle seisundit,  väikevorme ja nende sobivust aga ka originaalsust, leidlikkust ning koha omapära ärakasutamise oskust.

Kutsume märkama ja teada andma kaunitest koduaedadest meie ümber. Eelmisel aastal võitsid „Kauni Eesti kodu" tiitli Pärnu maakonnas ja said Vabariigi Presidendi tunnustuse meie vallas 2019. aastal võitnud kodud nii tiheasustuses (perekond Sillandi kodu Vihtras) kui ka maakodudes (Taimi Marksoni ja Sergei Kallo Annuse talu). Loodan, et tunnustus tehtud töö eest annab indu oma kodu ümber tegutseda teistelegi.

Olgem aktiivsed ja märgakem kauneid kodusid ja objekte. Ootame kandidaate Põhja-Pärnumaa valla 2021. aasta „Kauni Kodu" konkursile kuni 20. maini. Kaunitest kodudest võivad teada anda nii omanikud ise kui ka naabrid või teised vallaelanikud kellele on silma jäänud mõni hoole ja armastusega rajatud kodu mis vääriks tunnustamist. Konkursile esitatud kodude ja objektide omanikele tehakse ettepanek konkursil osalemiseks.

Ootame vihjeid Vallavalitsuse telefonil 443 0330, e-posti aadressil vald@pparnumaa.ee või posti teel (Pärnu-Paide mnt 2, Vändra alev, Pärnu maakond, 87701). Võimalusel palun lisage juurde ka omaniku kontakt.

Vihjeid kaunitest kodudest kuhu meie koduvalla heakorrakonkursi hindajad ei ole veel jõudnud ootame edaspidi läbi aasta. Peale 20. maid esitatud kodud saavad võimaluse kandideerida järgmise aasta konkursil.

Keskkonnaspetsialist Kersti Tammiksaar

 

Perekond Sillandi kodu Vihtras

Taimi Marksoni ja Sergei Kallo Annuse talu