Sõprussuhted

7.06.22

Põhja-Pärnumaa valla sõprusvallad on Alajärven Kaupunki  Soomes,  Ostrow Mazowiecka vald Poolas, Läti Vabariigi Bauska vald,  Leedu Vabariigi Pakruojiuse vald, Itaalia Vabariigi Uggiate-Trevano omavalitsus, Rootsi Kuningriigi Sala vald ja Soome Vabariigi Evijärvi vald.

4.juunil 2022 sõlmisid sõpruslepingu Bauska vald ja Põhja-Pärnumaa vald, pikaaegne sõprus sai alguse 55 aastat tagasi Pilsrundale ja Pärnu-Jaagupi kooli vahel, 2015. aastal sõlimisid sõpruslepingu endised Rundale ja Halinga vald. Tänaseks on mõlemad omavalitsused ühinenud, kuid sõprus jääb. Lepingu allkirjastasid Bauska raekojas vallavanem Aivars Okmanis ja abivallavanem Tarvi Tasane.

Projekt «TWINNING=WINNING», mis sai kaasfinantseeringu Euroopa Liidu programmist  "Europe for Citizens" ja toimus 31.maist kuni 3.juunini 2018 Rundales. Programmis osales rahvakunstikollektiiv "Laieldes" segarühm (juhendaja Tiina Saar) ja valla delegatsioon koosseisus: vallavanem Jane Mets, volikogu esimees Ülle Vapper, kultuuri- ja sporditööspetsialist Martin Sempelson ja noorsootööspetsialist Margit Kadak.

 

7.-11. juulil 2016 toimus projektikohtumine Uggiate Trevano omavalitsuses. Projekti "ESSE IN - ESSE AD - ESSE CUM" kaasrahastas "Kodanike Euroopa" programm. 9. juulil kirjutati alla sõpruslepingule.

Projektis osalesid tantsijad "Laieldes" sega- ja naisrühmast ning eksperimentaalrühmast "Terved mehed". Noortelaagris osalesid Madis Koit, Karina Kotkas ja Taavi Murel. Valla ametlikku delegatsiooni esindasid vallavanem Ülle Vapper, volikogu esimees Tarvi Tasane, haridus- ja kultuurinõunik Tiia Kallastu ja vallasekretär Riini Õige.

 

Projekt "INVOLVING=GAINING" sai rahastuse Euroopa Liidu "Kodanike Euroopa" programmi poolt. 2015. a suvel kohtusid omavalitsuste esindajad Rundale-st (Läti), Pakruojis-t (Leedu), Halingast (Eesti) ja Uggiate Trevano-st (Itaalia), et arutada demokraatliku elu tähendusest projektis "Involving=Gaining".

Projektis osalesid segarahvatantsurühm "Laieldes" (juhendaja Tiina Saar), Pärnu-Jaagupi pasunakoor (juhendaja Priit Aimla), vallavanem Ülle Vapper, volikogu esimees Tarvi Tasane, haridus- ja kultuurinõunik ning vallapoolne projektijuht Tiia Kallastu ja vallasekretär Riini Õige.

Toimetaja: TARVI TASANE