Uudised ja teated

« Tagasi

Põhja-Pärnumaal tähistati rahvusvahelist muusikapäeva koos presidendiga

Rahvusvahelise muusikapäeva puhul tähistati Põhja-Pärnumaal üheskoos Estonia ja Lüdigi saali 110. aastapäeva. Lüdigi saalis toimus selle auks ooperi- ja balletigala koos Rahvuooper Estonia ja Eesti Rahvusballeti solistidega. Külaliste seas oli ka Eesti Vabariigi President Alar Karis.

Kontserdi eel külastas president Põhja-Pärnumaa vallamaja ja toimus väikene vestlusring. "Hoolimata majanduse ebastabiilsusest on Põhja-Pärnumaa vald kindlalt kursil. Peagi näeme uute üürimajade kerkimist meie valla keskustesse. Samuti Tootsi taastuvenergiapark, mis saab olema Baltikumi suurim, alustab tööd juba järgmisel aastal. Me oleme investorite jaoks väga atraktiivne sihtpunkt ning Tootsi tööstuspark ei ole enam kaugel," selgitas vallavanem Madis Koit valla tulevikuplaane.

President oli huvitatud ka pärast haldusreformi toimunud arengutest ning võimalikest murekohtadest Põhja-Pärnumaal. "Põhja-Pärnumaa vaatab julgelt tulevikku ja olenemata möödunust, liigume kindlal sammul edasi. Meie vald on suur ja kindlasti on erinevate valdade liitmine olnud suur väljakutse, kuid siinkohal tuleb tunnustada meie meeskonda, kes on sellega parimal võimalikul viisil hakkama saanud. Juba 21. oktoobril tähistame valla kuuendat aastapäeva," vastas vallavanem.

"Meil on palju häid ideid ja need ei lõppe! Täna on tähtis tegutseda ja anda võimalus inimestele olla osa loomisrõõmust. Meil on väga palju häid inimesi, kellega koos saame palju korda saata," lisas Põhja-Pärnumaa kultuuriprojektide nõustaja Aivar Mäe.

Edasi liiguti Vändra Kunstigaleriisse. Koostöös Eesti Kunstimuuseumiga vastavatud näitust "Eesti maastiku ilu" tutvustas kuraator Maris Roost.

Ringkäik Põhja-Pärnumaal päädis kontserdiga Lüdigi saalis.

Eesti Rahvusballeti solistid Ketlin Oja ja Marcus Nilson Lüdigi saalis. Fotod: Markus Mangusson