Uudised ja teated

« Tagasi

Tootsi Lasteaed-Põhikool avati pärast edukat renoveerimist

Pressiteade

Põhja-Pärnumaa Vallavalitsus

01.09.2023

Tootsi Lasteaed-Põhikool avati pärast edukat renoveerimist

Täna, 1. septembril avati pidulikult Tootsi kool. Eelmise aasta oktoobris alustatud renoveerimistööd jõudsid lõpusirgele 2023. aasta juulis. Koolipere sai oma avaaktuse pidada juba ilusas kooli aulas.

Renoveerimistööde ulatus oli märkimisväärne ning hõlmas tervet koolimaja. Haridushoone välisfassaad sai uue ilme ning ümberkorraldusi tehti ka siseruumides. Täiendavalt loodi uusi väikeklassiruume ning juurde sai ehitatud sööklaosa.

Hariduse valdkonna abivallavanem Tarvi Tasane: „Põhja-Pärnumaa on väikekoolide usku ning on oluline, et vald areneks tervikuna. Meie valla koolivõrk on väga heas korras. Lisaks toredale kooliperele on nüüd Tootsis olemas ka ajakohastatud õpitingimustega ilus koolimaja."

Töid sai tehtud sel suvel ka teistes valla koolides, kuid suurim investeering oli Tootsi kooli renoveerimine. Remont läks kokku maksma 1,4 miljonit. Renoveerimistööd viidi ellu koostöös riigi tugiteenuste keskusega ning ehitustöid teostas PREV OÜ.

„Väga hea meel on tervitada kogu Tootsi koolipere täna siin uuendatud koolimajas. Näeme Tootsi piirkonnas suurt tulevikku ning elanikkonna kasvu. Korralikud ja kaasaegsed õpitingimused on kindlasti olulised väga hea hariduse omandamiseks," rääkis vallavanem Madis Koit.

Seekordne lindi lõikamine sai teoks natuke erilisemal viisil. Ehitusel üle jäänud puitmaterjalist saeti välja jupid ning üheskoos pandi kokku pesakast puukoristajale. „Puukoristaja on meie lindudest ainus, kes suudab puutüvel ronida ka pea alaspidi. Ka haridust on võimalik omandada mitut moodi. Tihtipeale tekivad just liikudes või pea alaspidi rippudes uued head ideed. Seega kindlasti on meil kõigil sellelt huvitavalt linnult midagi õppida," lisas Koit.

Kooli avamise puhul kinkis Põhja-Pärnumaa Vallavalitsus kooliperele 12 uut sülearvutit.