Uudised ja teated

« Tagasi

Põhja-Pärnumaa vald saab energiasüsti

Põhja-Pärnumaa Vallavalitsuse pressiteade

18.01.2023

Täna, 18. jaanuaril sõlmisid Põhja-Pärnumaa vald ja Enefit Green omavahel koostööleppe Sopi-Tootsi tuulikupargi rajamiseks. Põhja-Pärnumaa valda rajatav tuulepark alustab taastuvenergia tootmist 2024. aastal ja katab üle 8% Eesti elektritarbimisest.

Enefit Greeni juhatuse esimehe Aavo Kärmase sõnul on Sopi-Tootsi tuulepargi ehitus Eesti seni suurim investeering taastuvenergia tootmisse. „Plaanime tuulikute lähistele rajada ka päikesepargi ning kokku moodustub Baltimaade kõige võimsam ja kaasaegsem taastuvenergeetika ala. Sellises mastaabis projekti õnnestumiseks on vaja kõigi partnerite ühist pingutust ning head koostööd nii ehituse kui ka energiatootmise perioodil," kirjeldas Kärmas.

Põhja-Pärnumaa valla ja Enefit Greeniga koostöös kerkib Tootsi suur taastuvenergia keskus. „See on hea näide koostööst arendaja ja kohaliku omavalitsuse vahel, kus teineteisega suhtlemisel ei kasutata väljendit „Palun mitte minu õuele!". Me räägime väga soodsast energiast, uudsetest mugavatest üürimajadest ja võimalustest ettevõtjatele. See ongi Põhja-Pärnumaa tulevik," märkis vallavanem Aivar Mäe.

Lepingu allkirjastamine toimus endises Tootsi turbavabrikus, kus kunagi alevi tarbeks ka elektrienergiat toodeti. Sopi-Tootsi tuulepark Põhja-Pärnumaal saab olema võimsuselt Baltimaade suurim.