Uudised ja teated

« Tagasi

Omniva postiasutuste kanali juht Piret Heinmets selgitab sügisesi muutusi postiteenustes

Posti- ja pakiteenuste tarbimisvajadused on ajaga muutunud, lisandunud on uue võimalusena pakiautomaat ning väheneb postiasutuses kohapeal teenuste tarbimine. Tulenevalt sellest vaatasid valla ning Omniva esindajad koostöös üle piirkonna teenuste korralduse ning mahud.  Ajakohastamiseks on kavas sel sügisel paki- ja postiteenustes muudatused.

Libatses ja Kergus asendab postiasutuse töö personaalne kirjakandja

Libatse postipunkt sulgeb 1. oktoobril ja Kergu postipunkt 1. detsembril ukse. Kuid postiteenus ei kao kuhugi, selle toob nüüd koju või tööle personaalne kirjakandja.  Lähimad postipunktid on Vändras ja Pärnu-Jaagupis. Pakke saab saata-saada ka Pärnu-Jaagupi Grossi ja Vändra Coopi pakiautomaadi kaudu. Kohaliku  omavalitsuse esindajatega oleme arutanud pakiautomaadi paigalduse võimalust Tootsi alevikku, kuid selle ajakava ja üksikasjad ei ole veel paigas.

Kuidas tellida personaalset kirjakandjat?

Soovid saata või saada pakki? Vajad postmarki, ümbrikku või pakendit? Tasuda arveid või saata kirja? Kutsu postiteenusteks koju või tööle personaalne kirjakandja! See on tasuta kui elad postiasutustest kaugemal kui 5 km, lähemalt tulek maksab 5 eurot. Kehtivad täpselt samad hinnad kui postiasutuses ja maksad ainult ostetavate postiteenuste eest. Kirjakandja müüb postmarke, ümbrikke või paneb kliendi eest kirjad ja pakid teele. Samuti saab tasuda arveid, võtta vastu pakke ja kirju ning tellida ajalehti ja ajakirju.

Tellimiseks helista 6643 330 või kirjuta www.omniva.ee/era/abiinfo/kirjakandja_tellimine. Märgi soov ja aadress. Omniva klienditeenindaja võtab Sinuga ühendust ja lepib kokku teenindamise aja. Tellimust tullakse täitma üldjuhul juba järgmisel tööpäeval, aga mitte hiljem kui kahe tööpäeva jooksul ajavahemikus kell 8-17.

Traditsiooniline kirjade saatmine väheneb

Valla 24st kirjakastist saadetakse 13s alla viie kirja kuus, mõnes neist pole ühtegi kirja. Seetõttu on lähikuudel on kavas  üle vaadata nende kirjakastide tegevus, paigutada nad käidavamasse kohta või eemaldada. Kui postiasutus ei ole lähedal, siis ka siin on edaspidi abiks personaalne kirjakandja, kelle abil saab kirjad teele saata kodust või töölt.   

Postmarkide ja ümbrike edasimüüjate arv suureneb

Soov on läbi rääkida ka kohalike edasimüüjatega postmarkide ja ümbrike müümiseks, suurendada toodete valikut ja kättesaadavust vallas. Postmarke, ümbrikke, postkaarte jt tooteid saab osta ka Omniva e-poest