Uudised ja teated

« Tagasi

HOMME KOOLI!

Head lapsevanemad

Kõik me loodame, et eesootav õppeaasta kulgeb tavapärasemas tempos ning eelkõige loomulikult kontaktõppe vormis. Distantsil on omad plussid, kuid miinuseid siiski kordades rohkem.

Suvevaheajale eelnenud kuud möödusid heitlikult distantsõppe tõttu. Laste tähelepanu oli hajunud ning harjumused muutusid kiiresti. Distantsõppe ajal ei olnud vajadust pöörata tähelepanu nii palju enam liiklusohutusele ega muudelegi ohtudele, mis meie järeltulevat põlve väljaspool turvalisi koduseinu ja arvutiekraani kimbutamas olid.

Uuele kooliaastale vastu minnes püüame võtta endi teadmiste pagasist olulisi momente ja jagame neid lastele. Jalutage koos läbi teekond kodust kooli või bussipeatusesse, vaadake üle jalgratta seisukord ja tehke parajaks kiivri kinnitusrihmad. Otsige välja helkurivarud ja vajadusel täiendage neid.

Koos elektritõukside populaarsuse kasvuga vajavad tähelepanu ka kergliikuri kasutajatele mõeldud nõuded! Kui väga ka ei tahaks, siis naabripoisi, -plika või mõne klassikaaslase jalavaeva vähendamisega, kui ta tõukerattale võtta, rikutakse oluliselt seadust ja pannakse sellega ohtu oma sõbra tervis. Samuti kergliikuriga sõidutee ületamise kord ja liiklemine koos teiste jalakäijatega on vaja enne sõitma asumist selgeks teha! Kooli juurde jõutakse tihti ju üsna ühel ajal, mis tähendab kergliiklusteedel ja parklaaladel tihedamat liikumist nii sõidukite kui jalakäijate poolt.

Võtame hetkeks aega selles kiires suvelõpu virvarris ja anname oma lastele kindlustunde, et õigesti käitudes ja liikluseeskirju järgides jõuaksid nad tervelt nii kooli kui huviringi ja pärast mõnusat päeva turvaliselt koju tagasi!