Uudised ja teated

« Tagasi

"Mahealade kaart" uuenes: Täna on kõige suurema mahepõllumaaga Eestimaa maakond Pärnumaa.

Organic Estonia pressiteade. 

Organic Estonia MTÜ on loodud Eesti II arenguideed – „Mahe Eestit" juhtima ja tegevusi koordineerima, alates 2015 kui Arengufond Eestile e- residentsuse kõrval selle riigi arenguideeks valis. Esimeseks eesmärgiks aastaks 2025 oli saavutada riigi pindalast 51% maheala. Maheala koosneb kahest osas – mahepõllumaast ja metsa ning korjealadest. Nii võikski saada kokku holistiline tervikvaade ehk 51% alast. Mis on eristuv riigikuvand ja kontseptsioon maailmas.

Meil on Pärnumaale hea uudis!

Soovime teile õnne, sest teie maakonnas on kõige rohkem mahepõllumaad?

OMA JA TEISTE piirkondade mahealasid saate vaadata juba „Mahealade kaardilt". www.organicestonia.ee avalehel on koondatud ka teised keskkonna faktid.

Maa-ameti, Põllumajandus- ja Toiduameti ning Organic Estonia koostöös sündinud mahealade kaart näitab Eesti piirkondi, kus toodetakse mahedat ja tervislikku toitu, kust saab korjata puhtaid loodusande ning kus toimetatakse elurikkust ja keskkonda hoidvalt. Täna on Maa-ameti, Põllumajandus- ja Toiduameti ning Organic Estonia koostöös sündinud mahealade kaart  näitab Eesti piirkondi, kus toodetakse mahedat ja tervislikku toitu, kust saab korjata puhtaid loodusande ning kus toimetatakse elurikkust ja keskkonda hoidvalt. Täna on kõige suurema mahepõllumaaga Eestimaa maakond Pärnumaa. Esikolmikusse mahuvad veel Tartu- ja Saaremaa.

Avaldatud pressiteade on siin:

https://organicestonia.ee/pressiteade-organic-estonia-mahealade-kaart-maheala-eestis-on-suurenenud-ja-sealne-elurikkus-hoitud/