Uudised ja teated

19.–22. mail toimuvad Sopi-Tootsi tuulepargis päästeõppused

Uuel nädalal võib Tootsi asulas näha rohkem päästeautosid liikumas, sest Enefit Green korraldab koostöös Päästeametiga peagi avatavas Sopi-Tootsi tuulepargis 19.–22. mail päästeõppused. Õppuse käigus harjutatakse tuulikus aset leidva õnnetusjuhtumi lahendamist.

Õppused toimuvad tuulepargi alal ning neis osalevad Keila ja Vändra päästekomandod. Tegemist on Eestis kolmanda sellise laiapõhjalise õppusega, kuid esmakordselt viiakse see läbi nii kõrges tuulikus – Sopi-Tootsi tuuliku gondlid paiknevad 158 meetri kõrgusel.

Tegemist on harjutusega ning kohalikel elanikel ei ole põhjust muretsemiseks – tuulepargis ega selle ümbruses ei toimu pärisõnnetust. Kõik tegevused on ette planeeritud ning toimuvad päästjate väljaõppe eesmärgil.

Rohkem tuulikuid tähendab, et peame olema valmis reageerima võimalikele vahejuhtumitele tuulikute hooldamisel ja muudele õnnetustele. Õnnetusjuhtumid tuulikutes on harvad, kuid nende lahendamine nõuab head ettevalmistust ja koostööd. Peame olema valmis tegutsema ja päästjaid igakülgselt toetama, et abi andmine ei viibiks. See eeldab head koostööd ja infovahetust ning ka valmisolekut tagada vajalikud vahendid, juhendamine ja ligipääs.