Uudised ja teated

Eesti Puuetega Inimeste Koda pakub nõustamisteenust töövõime või puude raskusastme hindamise taotlejatele

Tasuta nõustamise eesmärk on tagada täiendav ja sõltumatu tugisüsteem töövõime ja puude raskusastme hindamist puudutavate küsimuste lahendamiseks.

Kellele?

Tasuta nõustamisele saavad pöörduda tööealised inimesed:

  • kes kavatsevad taotleda töövõime hindamist ja/või puude raskusastme tuvastamist;
  • kelle töövõime ja/või puude raskusaste on hinnatud, kuid kes ei ole rahul hindamise tulemustega ja vajavad abi otsuste sisu selgitamisel;
  • kes vajavad abi ja nõustamist vaide või kaebuse esitamisel seoses töövõime hindamise ja/või puude raskusastme hindamise otsustega.

Kuidas ja kus?

Nõustamine toimub kontaktkohtumise, e- posti ja telefoni teel:

  • Kontaktkohtumine toimub EPIKojas Toompuiestee 10, Tallinn. EPIKoda on avatud tööpäeviti kl 9–17. Nõustamisele on vajalik eelregistreerimine telefonil 671 5909 või noustaja@epikoda.ee
  • E-posti teel nõustamiseks kirjutada: noustaja@epikoda.ee
  • Telefoni teel nõustamiseks helistada: 671 5909

EPIKoja hoone on ligipääsetav ja vajadusel kaasatakse nõustamisele viipekeeletõlk. Nõustamisele pöörduja saab kohapeal kasutada internetiühenduse ja ID-kaardi lugejaga kliendiarvutit (nt elektrooniliste taotluste täitmiseks nõustaja abiga või E-tervise andmete vaatamiseks).

Lisainfo:  www.epikoda.ee

Nõustamisele eelregistreerudes:

1. Anna teada, milles täpselt nõu ja abi vajad, kas:

  • seoses töövõime hindamisega ja/või puude taotlemisega üldiselt
  • seoses töövõime hindamise ja/või puude tuvastamise taotluste koostamisega
  • seoses vaide või kaebuse koostamisega

2. Anna teada, kas vajad nõustamisel viipekeeletõlki.

3. Juhul kui oled otsuse juba kätte saanud ja kaalud vaidlustamist, siis teata ka dokumendi kättesaamise kuupäev. Dokumendi kättesaamise kuupäev omab tähtsust vaide või kaebuse koostamise menetlusliku tähtaja arvutamisel ning on vajalik asja kiireloomulisusest ülevaate saamiseks.

4. Töövõime hindamise ja/või puude taotluse esitamisel tutvu võimalusel eelnevalt vastavate blankettidega www.tootukassa.ee rubriigis Töövõimereform ning www.sotsiaalkindlustusamet.ee rubriigis Puue ja hoolekanne ning samuti lisamaterjalidega (tutvustavad metoodikad, videod, korduma kippuvad küsimused jms).

5. Juhul kui lepid nõustajaga kokku kohapeal töövõime hindamise ja/või puude tuvastamise elektroonilise taotlusvormi täitmise, siis veendu, et sul on olemas ID kaart või mobiil-ID ja vastavad PIN-koodid ning võta need kindlasti nõustamisele kaasa.

6. Tea, et juhul kui oled nõustajale lähetanud e-kirja, kontakteerub nõustaja Sinuga esimesel võimalusel asjaolude täpsustamise eesmärgil. Ole ka ise julge küsima kõike, mis teemaga seoses muret teeb, sest eelkõige on inimesel endal oluline roll oma õiguste eest seismisel.

7. Kui Sa ei saa kokkulepitud ajal nõustamisele tulla, siis teavita kindlasti telefonil 671 5909 või e-postil: noustaja@epikoda.ee

Nõustamisteenust rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi meetme „Töövõime toetamise skeemi loomine ja juurutamine" vahenditest.