Uudised ja teated

« Tagasi

Laulud taas tulevad - Lüdigi saali uus hooaeg on avatud!

15. septembril avati Lüdigi saali uus hooaeg klaverikontserdiga. Hooaja avakontserdil sai kuulda Johan Randvere esituses Wolfgang A. Mozarti, Edvard Griegi, Carl Vine ja Pjotr Tšaikovski loomingut.

Sügishooaega 2023 on planeeritud kokku neli kontserti. Rahvusvahelise muusikapäev avatakse ooperi- ja balletigalaga. Tähistamaks Estonia teatrimaja ja Lüdigi saali 110. aastapäeva on külla kutsunud rahvusooperi ja -balleti solistid. Talvekuu algul toovad soojuse ja kaunid helid Lüdigi saali Rita Ray ja Johannes Laas. Jõulude eel rõõmustavad meid dirigendi Hirvo Surva juhatusel Estonia poistekoor.

15. septembri õhtul astusid lavale esimesena hoopiski vallavanem Madis Koit ja Aivar Mäe. Vallavanema tervitusest jäid kõlama kultuuri olulisus ja koostöö. „Kultuur on meie ühiskonna alustalaks. Olen väga tänulik Aivar Mäele, kes on suutnud eelneva aasta jooksul käima lükata mitmed olulised kultuuriprojektid nagu Lüdigi saal, Vändra Kunstigalerii ja „Kultuuripomm". Palju on veel ees!" rääkis Madis Koit. Ühtlasi kutsus vallavanem 23. septembril kõiki inimesi osa saama Maal elamise päevast Põhja-Pärnumaal.

Edasi rääkis juba Aivar Mäe Lüdigi saali uuest hooajast: „Pange end nüüd valmis, sest juba veebruaris on meil esinejaks Eesti Riiklik Sümfooniaorkester! Kevadhooaja võtab kokku Baieri Rahvusooperi solist Mirjam Mesak." Kevadhooaja sisse mahuvad esinema veel Estonian Voices, Eesti Rahvusmeeskoor, Priit Võigemast ja Vaiko Eplik.

Lüdigi saali kevadhooaja piletid on müügil alates 1. oktooberist Piletilevis ja Vändra Kultuurimajas. Lisaks on nüüd võimalik soetada ka toetajapassi, mis on mõeldud neile, kes soovivad Lüdigi saali arengut toetada rahalise panusega.

Lüdigi saali ja kava kohta leiab rohkem infot Vändra kultuurimaja kodulehelt. 

Kohtumiseni Lüdigi saalis!

Fotod: Eiliki Pukk