4.08.20

 

„Aiakohvikutepäev" pühapäeval, 9. augustil  

Vändra Aiandusseltsi loodud traditsiooni jätkame ka Vändra väärikal sünnipäeval.

 

Kirikukohvik

Vändra Martini kirikus toimub kell 11.00 pühapäevane jumalateenistus. Pärast teenistust avatakse kiriku õues kodune kohvik koguduse naiste maitsvate suupistetega. Muusikasõpradele pakub külakosti bariton Ott Indermitte, keda saadab kitarril Paul Daniel. Lapsi rõõmustab vahvate mängudega Marju Härma-Epäilys, kes sel suvel trallitab lastega Lotemaal. Kirikus toimub ka raamatute müük. Avatud on pääs kiriku torni ja orelist pajatab huvilistele organist Merle Maanus. Oodatakse lahket külalist ning kogu tulu annetatakse kirikule. Kohvik avatud kuni 16.00.

 

Tuuletupiku kohvik

Asukoht Turu tänav 20a maja tagusel muruplatsil. Eriti oodatakse  külla lastega peresid, sest kell 13.00 ja 14.00 toimub lasteetendus „Ammu unustatud vana ehk Punamütsikese tagasitulek". Lapsi ootavad veel mänguväljak ja suur batuut. Pakutakse suitsukala ja -kana. Valmis on kodused praed, sushi ja suviselt maitsev supp. Kohvik on avatud 12.00–16.00.

 

Pritsumeeste kohvik

Kohvik avatakse Vändra päästekomando territooriumil, Allikõnnu külas. Tutvustatakse päästetehnikat ja pakutakse burgerit. Kohvik avatud 12.00–14.00.

 

Hundinuia kohvik

Asukoht Lohu tänav 8 kõrval asuval haljasalal, tiigi ääres. Pakutakse seljanka suppi ja kohapeal küpsetatakse pirukaid. Saadaval on Krõõda karask ning suures valikus kooke ja jooke. Laste lõbuks on batuut - hüppevõrk. Kohvik avatud 12.00–16.00.

 

Vändra käsitööringi naiste kohvik

Vändra raamatukogus, aadressil Pilve 2 avab kohviku vahva käsitööd armastav daamide seltskond. Pakutakse küpsetisi ning võimalik on osta ka käsitööd. Kohvik on avatud 10.00 15.00.

 

Noorteka kohvik

Vändra noortekeskuses aadressil Vana 70 avatakse kohvik koos meelelahutusega. Pakutakse imemaitsvaid makroone ning muid magusaid ja soolaseid suupisted. Toimub ka heade mõtete korje ning oma osavuse saab proovile panna mitmete lahedate mängudega. Kohvik on avatud 12.00–16.00.

 

Kultuuriklubi kohvik

Kultuuriklubi noored avavad kohviku aadressil Kirikumõisa küla, Pargi 2. Pearoaks pakutakse eelmisel aastal menukaks saanud mulgiputru ja muud head-paremat. Kohvik on avatud 12.00–16.00 või kuni toitu jätkub.

 

Karuoja talu õuekohvik

Karuoja talu õuekohvik asub Vändra alevi poolt tulles vasakut kätt kollase maja hoovis, vahetult enne L. Koidula sünnikohta (Viljandi mnt ristmikult 1.3 km Viljandi poole sõites). Tegevust leidub nii suurtele kui väikestele. Pakutakse maitsvat koduleiba ning muid suus sulavaid küpsetisi. Valikuid leidub ka taimetoitlastele! Silmailu pakuvad uunikum autod ning soovi korral saab minna väikesele lõbusõidule. Tule kindlasti uudistama! Kohvik avatud 11.00–17.00.

 

Ühes aias kolm kohvikut

Aadressil Pikk tänav 29 on avatud ühes aias kolm kohvikut.

  1. Kodukohvik - kohvi, tee, suupistete ja kookidega.
  2. Lastekohvik - jäätise ja jäätisekokteilidega. Laste gruppidele tehakse ka soovi korral laste joogat.
  3. Meestehoid - grillimine!

Kohvikud on avatud 11.00–17.00.

 

Tervisekohvik

Aadressil Jakobsoni 34 avatakse tervisekohvik, kus pakutakse smuutisid ja tervislikke snäkke. Kohvik on avatud 11.00–16.00

 

Merike Paberitsi soolokontsert "Ühe torupilli lugu"

Kell 13.00 avab kontserdiks oma hoovi Vana tänav 15, vihma korral majas sees.
"Ühe torupilli lugu" on  soolokava, mida esitab Merike Paberits ühel Eesti torupillil, häälel ja luuperil. Kava on loodud ja pühendatud väge täis pillile, Eesti torupillile, mille taassünnist möödub 2020. aasta suvel 50 aastat. Selle tähistamiseks on Merike seadnud endale eesmärgiks anda sel suvel ja sügisel oma torupillil kokku 50 soolokontserti üle Eesti. Soov on jõuda vanade pillimeeste koduküladesse ja ka igale poole mujale.
Kontsert "Ühe torupilli lugu" toob kuulajani…
…loo sellest, kuidas torupill Eestisse sattus…
…loo sellest, kuidas torupill ära kadus ja taas üles leiti…
…loo sellest, millest torupilli valmistati ja valmistatakse…
…ja päris mitu torupilli- ja laululugu erinevatest Eesti kihelkondadest.

 

Perekond Valkude Veiniklubi: Itaalia veinid & Maailma maitsed

Itaalia veine ja maailma maitseid tutvustatakse perekond Valkude koduõues algusega kell 18.00 aadressil Pikk tänav 23. Halva ilma korral kaitseb vihma eest peotelk. Nautida saab mõnusat ja sumedat õhkkonda, pererahva hoole ja armastusega loodud aias. 5-käigulise õhtusöögi toovad külastajateni Harmoonia restorani peakokad Taavi ja Kristin, kes on koostöös sommeljeega kokku pannud väga rikkaliku menüü. Kuna kohtade arv õhtusöögil on piiratud, siis on vajalik eelnev registreerumine. Õhtusöögile registreerumiseks tuleb saata e-mail aadressile klubi@restoranharmoonia.ee

5-käigulise õhtusöögi hind koos veinivalikuga on 75€/inimene. VÄLJA MÜÜDUD

Menüüga võimalik tutvuda siin: https://www.facebook.com/events/788785645264348/ 

 

Vändra ajalooretked

Kell 10.00 ja kell 13.00 on võimalik osaleda Vändra ajalooretkel, mis viib teid  jalgsi mitmetesse paikadesse Vändra alevis ja selle lähiümbruses. Retke läbiviijaks on Monika Jõemaa. Retke alguspunkt on Vändra raamatukogu eest. Lisainfo tel 53427986 (Monika Jõemaa). Vändra raamatukogus on võimalik külastada ka näitust.

 

Curly Strings kontsert

Kell 17.00 on Vändra pargis ansambel Curly Strings kontsert, mis on kõigile tasuta. Avatud on ka veinikohvik.

Kogu Vändra 505 programmi toome teieni tänu toetajatele:

Põhja-Pärnumaa Vallavalitsus ja MTÜ Pereerror.

 

 

Toimetaja: JULIA ERM