Uudised ja teated

« Tagasi

Põhja-Pärnumaa aasta ettevõte on Balmec Forest OÜ

Alates 2020. aastast korraldatakse ettevõtjaid ja kodanikuühiskonda siduvat ühist tunnustusüritust PÄRNUMAA TEGIJAD, eesmärgiga lähendada nii ettevõtluse kui vabaühenduste ridades tegutsevaid ettevõtlikke inimesi. 

Üheks kategooriaks on omavalitsuste aasta ettevõtja. Sel aastal valiti Põhja-Pärnumaa aasta ettevõtjaks Tootsis tegutsev Balmec Forest OÜ.

Põhja-Pärnumaa vallas tegutsev Balmec Forest OÜ on leidnud oma niši metsalangetustraktorite varuosade tootmisega. Ettevõtte tootevalikusse kuuluvad erinevad veorullid, laasimisnoad, rulliõlad, hüdrosilindrid, hammaslatid, pikkusemõõdu rattad ja palju teisi erinevaid varuosi. Kõik Tootsis valmistatavad varuosad kannavad kaubamärki "Balmec" ning nendest välismaale müüakse ligi 100 protsenti. Balmec'i edasimüüjaid ning kliente leiab isegi Austraaliast, Uruguayst ja Lõuna-Aafrika Vabariigist.

Ettevõtte tootevalikus on täna juba üle 700 ainulaadse toote, millest enamus on tehtud spetsiaalselt Balmeci jaoks valmistatud eriterastest. Innovaatilised ja läbimõeldud disainilahendused aitavad Balmeci varuosi kasutavatel klientidel suurendada oma metsamasinate tootlikkust ja vähendada kütusekulu ning minimeerida planeerimata seisakuid. Balmec pakub erinevaid varuosi kõikidele maailmas enamlevinud harvesteripeadele, nende seas John Deere, Ponsse, Komatsu, Waratah ja paljud teised.

Ettevõtet juhib tänini selle omanik Siim Soomägi, kes tegeleb ise aktiivselt ka tootearendusega. 2011. aastal asutatud ettevõtte käive on järjekindlalt kasvanud – asutamisest alates lausa 11 kordseks ning algusaja 4-st töötajast on tänaseks saanud juba 12. Põhja-Pärnumaa vald hindab Tootsis tegutsevat Balmec Forest OÜ-d väga kõrgelt kui oma piirkonna ühte olulisemat ja stabiilsemat tööandjat.