Uudised ja teated

« Tagasi

Pärnumaa kauni kodu 2022 tiitli saab perekond Mägi Pärnu-Jaagupist

Pärnumaa kaunimad kodud selgitati kolmes kategoorias: Pärnumaa kaunis maakodu, Pärnumaa kaunis kodu, Pärnumaa kaunis äriobjekt. Lisaks antakse üks Pärnumaa kauni kodu eriauhind.

Pärnumaa kaunis maakodu asub Tori vallas Pulli külas Uuenassa tee 3, kus perekond Kalmus kodu puhul tuuakse välja, et harmoonilisus, lopsakus, looduslähedus ja sulandumine ümbritsevasse keskkonda tekitab teraapilise tunde. 

Pärnumaa kauni kodu on perekond Mägi loonud Sinilille tn 7, Pärnu-Jaagupi alevis Põhja-Pärnumaa valda. Maitsekalt kujundatud väike kinnistu, kus aed harmoneerub elamuga. Maja ees erinevad okaspuuvormid koos suurte maakividega. Siseõuel mõnus ja avar puhkeala koos varjualuse ja terrassiga, mis kujundatud sobiva õuemööbli, lillekastide ja -amplitega. Istutusaladel erinevad taimed ja vormid, mis pakuvad nii lehe- kui õieilu ning mõnusat aroomi – lõhnavad pargiroosid, münt ja aedliivatee. Erinevates aiaosades grillinurk, suitsuahi, turbaaed, veesilm ja lipumast. Oskuslikult leitud ruumi ka looduslikule mitmekesisusele koos metsmaasikatega.

Pärnumaa kaunis äriobjekt rahulik ja kaunis  Viisnurga Puhkemajad puhkeküla asub sügaval männimetsas Häädemeeste vallas Uulu Külas Köstri teel. 

Pärnumaa kauni kodu eriauhinna saaja on Perekond Männik Häädemeeste alevikus Side tänav 5 aadressil. Kauni kodu žürii otsusel antakse perekond Männikule eriauhind liigirikkuse eest. 

Pärnumaa Kaunis Kodu – laureaatide tunnustamine toimub 28. juulil Kurgja Talumuuseumis.