Uudised ja teated

Toimub uuring maakatte ja maakasutuse olukorra ja muutuste kohta

Euroopa Komisjoni statistikateenistuse Eurostati tellimusel viib eraettevõte Vides eksperti läbi uuringu maakatte ja maakasutuse olukorra ja muutuste kohta Balti riikides, sh Põhja-Pärnumaa vallas. Uuring toimub 2018. aasta maist oktoobrini.
 
Eestis hõlmab uuring 1697 uuringupunkti. Uuringupunktid võivad asuda mis tahes tüüpi maakattel (põllumaa, rohumaa, mets, asulad, transpordivõrk jne). Maamõõtjad uurivad maakatet ja maakasutust, rohumaad, niisutuskorraldust ja maastiku struktuurilisi elemente.
 
Lisaks võetakse 150 punktis pealismulla proov. Proovi analüüsitakse laboris ja kasutatakse keskkonnategurite hindamisega seotud eesmärkidel, näiteks Euroopa mullakaartide ajakohastamiseks, pinnasemudelite õigsuse kinnitamiseks ja mulla orgaanilise süsiniku sisalduse kui tähtsa kliimamuutusi mõjutava teguri mõõtmiseks.
 
Kaheksas uuringupunktis võetakse täiendavaid mullaproove mulla elurikkuse analüüsimiseks.
 
Maamõõtjatel on selged juhised kaardistada ja pildistada valitud punkte neid võimalikult vähe häirides ning mitte põhjustada vähimatki kahju, ka mitte uuringupunkti katvale saagile.
 
Kogutud teavet kasutatakse ainult Euroopat hõlmava statistika koostamiseks ning isiklikku laadi ega kinnistuid käsitlevat teavet ei säilitata. Uuringu LUCAS 2018 andmeid ei kasutata ja need ei ole sobivad põllumajandustoetuste kontrollimiseks.
 
Lugupeetud maaomanikud, palume vabandust võimalike ebameeldivuste ning tõrgete eest. 
 
 
Lugupidamisega
 
Ivars Pavasars
SIA Vides eksperti juhatuse liige
Ganību dambis 24D
Rīga LV-1005
Tel: +371 27507017
birojs@videseksperti.lv
www.videseksperti.lv